چرا تابحال موفق نبوده‌ام!؟
چرا تابحال موفق نبوده‌ام!؟
اگر امروز در جایگاهی که قبلاً برای خود متصور بودید قرار ندارید، کمترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که ببینید علت این عدم موفقیت چیست.

پیام ادیب: اگر امروز در جایگاهی که قبلاً برای خود متصور بودید قرار ندارید، کمترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که ببینید علت این عدم موفقیت چیست. برای شروع می‌توانید روی چند علت معمولی متمرکز شوید تا شاید بتوانید علت نرسیدن به موفقیتی که برای خود مدنظر داشته‌اید را بیابید. به این ترتیب می‌توانید فکری برایش بکنید و آن را برطرف سازید. ۱۳ مورد از رایج‌ترین علت‌های نرسیدن به موفقیت را در ادامه خواهید خواند.
 

چرا تا کنون آنقدر که باید و شاید موفق نشده اید؟


۱- به خودتان باور ندارید

اگر به موفقیت خود باور نداشته باشید، نمی‌توانید اقدامی جدی در جهت رسیدن به آن انجام دهید. گاهی اوقات برای دست به کار شدن باید اول به خودتان بقبولانید که می‌توانید از پس کاری بربیایید.

۲- گرفتار منفی بافی می‌شوید

شخص منفی باف در هر فرصتی به دنبال مشکلات می‌گردد. در عوض سعی کنید مثبت اندیش باشید و در هر مشکلی به دنبال فرصت بگردید.

۳- از خود مقاومت کافی نشان نمی‌دهید

تنها به این دلیل که شخصی در زندگی خود با دشواری خاصی روبرو نیست  نمی‌توان او را موفق و در مسیر پیشرفت درنظر گرفت. هر موفقیت بزرگی به نوعی تلاش و زحمت نیاز خواهد داشت. به یاد داشته باشید، موفقیت به سراغ شما نمی آید؛ این شما هستید که باید به سراغ موفقیت بروید و به آن تحقق ببخشید.

۴- از اهداف خود غافل شده‌اید

اگر به فکر پیشرفت هستید و می‌خواهید موفق باشید، باید اهداف والایی برای خود درنظر بگیرید و با خودتان عهد ببندید تا وقتی به آنها نرسیده‌اید دست از تلاش برندارید. اولین قدم برای این کار این است که تصمیم بگیرید درجا نزنید.
 

چرا تا کنون آنقدر که باید و شاید موفق نشده اید؟


۵- بیش از حد وقت تلف می‌کنید

تنبلی یکی از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهندۀ اغلب شکست‌هاست که ممکن است به راحتی به چشم نیاید.

۶- منتظر موقعیت مناسب نشسته‌اید

دنیای واقعی فرسنگ‌ها با یک دنیای بی نقص و مناسب فاصله دارد. تنها کسانی از آن بهره می‌گیرند که کارها را به انجام می‌رسانند، نه کسانی که برای هر کاری منتظر موقعیت مناسب می‌نشینند.

۷- به راحتی حواستان پرت می‌شود

اگر به دنبال عوامل حواس پرت کن باشید همیشه چیزی پیدا خواهید کرد که حواستان را پرت کند. اما این حواس پرتی‌ها به اقدامات عملی شما ضربه‌ای جدی وارد می‌کنند. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که عوامل منحرف کننده را از خودتان دور کنید و در عوض تمرکز خود را بالا ببرید.

۸- تسلیم ترس‌هایتان می‌شوید

خواستۀ ترس از شما این است که همه چیز را فرموش کنید و پا به فرار بگذارید. اما اگر می‌خواهید به موفقیت برسید، باید با بزرگ‌ترین ترس‌های خود و تمام تبعات آنها مواجه شوید. هر چیزی که دوست دارید به آن برسید، آن سوی ترس‌های شما قرار دارد.

۹- وقتی باید از مسئله‌ای رد شوید، آن را رها نمی‌کنید

گذر کردن از مسائل به معنای فراموش کردن آنها نیست؛ بلکه صرفاً به آن معناست که درس‌های لازم را از آن گرفته‌اید و وقت آن فرا رسیده است که با چالش‌های تازه‌ای روبرو شوید.
 

چرا تا کنون آنقدر که باید و شاید موفق نشده اید؟


۱۰- بیش از آنکه تصمیم بگیرید، توجیه می‌کنید

موفقیت نیازمند تصمیم گیری است. چرا که زندگی چیزی جز انتخاب کردن و حل مشکلات نیست.

۱۱- به احساس درونی خود بی‌توجه هستید

ممکن است ندای درونی‌تان با شما سخن بگوید، آیا شما به آن توجهی نشان میدهید؟ ببینید علت بی‌توجهی‌تان به ندای درونی خود چیست؟ برای اینکه بتوانید به آن اعتماد کنید چه کار باید انجام دهید؟

۱۲- همه چیز را بیش از حد پیچیده می‌کنید

وقتی باور داشته باشید قدرت و کنترل از دستان شما خارج است، هیچ چیز ساده به نظر نخواهد رسید. پیچیدگی‌ها را از مسائل حذف کنید تا به جوهرۀ اصلی آنها دسترسی داشته باشید.

۱۳- برای موفقیت منتظر اجازۀ دیگران می‌نشینید

اجازۀ خود را خودتان صادر کنید. رئیس خودتان باشید. به خود بگویید لیاقت موفقیت را دارید و برای رسیدن به آن از هیچکس جز خودتان اجازه نگیرید.

پیام ادیب
captcha