راه های رسیدن به آرامش برای زنان پرمشغله
راه های رسیدن به آرامش برای زنان پرمشغله
یاد بگیرید زمان‌تان را به درستی مدیریت کنید؛ به نحوی که بتوانید هم از عهده وظایف کاری‌تان برآیید و هم برای وقت گذراندن با فرزند و همسرتان زمان آزاد داشته باشید.

ترجمه مونا ضرغام- آیا شما هم جزو خانم‌های متاهل شاغل هستید که دغدغه‌های فراوان دارید؟ زنان پرمشغله با عوامل استرس زای زیادی در طول روز مواجه می‌شوند. از آنها انتظار می‌رود هم مادر باشند و هم همسر. هم در خانه کار می‌کنند و هم بیرون از خانه. حال اینکه با وجود این همه مشغله و کار زیاد چطور می‌توانند آرامش خود را حفظ کنند، موضوع بحث ما است. در این مقاله به روش‌های رسیدن به آرامش برای خانم‌های پرمشغله می‌‌پردازیم.
 

راه های رسیدن به آرامش برای زنان پرمشغله


به دوستان خود تلفن کنید.

به کسی تلفن بزنید که همیشه به لب‌های شما لبخند می آورد. به او بگویید در فکرش بودید و بدانید دوست واقعی کسی است که در زمان نیاز حضور دارد.

جوراب کرک دار بپوشید!

شاید برای شما عجیب باشد، اما گرما راحتی و راحتی آرامش به ارمغان می آورد. پس پوشیدن جوراب را فراموش نکنید. به ویژه در فصل سرد یک جوراب کرکی می‌تواند دنیای‌تان را عوض کند.

به عکس بچه‌هایتان وقتی خیلی کوچک بودند نگاه کنید.

شیطنت و بانمک بودن آنها را به خاطر آورید و از اینکه شما آنها را به دنیا آورده‌اید به خودتان افتخار کنید. کودکان لبخند معصومی دارند. شما می‌توانید با نگاه کردن به لبخند آنها مقدار زیادی از تنش و استرس درونتان را از بین ببرید.

فیلم خنده‌دار نگاه کنید و بخندید.

بالاخره شما همیشه زمانی را برای فراغت بین کارهایتان دارید. می‌توانید از این زمان برای فیلم دیدن آنلاین استفاده کنید تا استرستان را کاهش دهید.

10 دقیقه به خودتان وقت دهید و یک فصل کتاب را بخوانید.

یکی از آثار نویسنده محبوبتان را انتخاب کنید و به دنیایی بروید که در جستجوی آن بودید. این هم یکی دیگر از راه های خلاص شدن از روزمرگی و رسیدن به آرامش است.

دوش آب گرم بگیرید و در حمام با صدای بلند آواز بخوانید.

این هم یکی از روش‌های رسیدن به آرامش است؛ دوش آب گرم و آوازخوانی با صدای بلند! آهنگی از زمان کودکی‌تان انتخاب کنید. با انجام حرکات موزون آن را با صدای بلند بخوانید. موسیقی اثر آرامبخشی دارد و تمام حس‌های شما را برمی‌انگیزد. پس این روش را هم در نظر بگیرید.

ورزش را در فهرست کارهای‌تان قرار دهید.

ورزش به مدت 30 تا 45 دقیقه می‌تواند شما را به آرامش برساند. حتی یک پیاده‌روی کوتاه در مدت زمان کمتر از این هم می‌تواند موجبات آرامش شما را فراهم کند. ورزش باعث آرامش و بازشدن ذهن شما می‌شود.

آشپزی کنید.

تعجب نکنید. ما هم می‌دانیم که شما به عنوان یک همسر و مادر تقریباً هر روز آشپزی می‌کنید اما منظور ما از آشپزی این است که این بار آشپزی را نه به عنوان یک وظیفه همیشگی بلکه به عنوان یک تفریح و سرگرمی انجام دهید. البته لازمه آن این است که شما قید پختن غذاهای خوشمزه تکراری را بزنید و با مراجعه به کتاب آشپزی یا حتی گشتی در اینترنت، غذایی هیجان انگیز، متفاوت و البته متناسب با ذائقه‌تان پیدا کنید و آن را بپزید. با این کار هم لذت آشپزی را تجربه کرده‌اید و استرس‌های روزانه‌تان کم می‌شود و هم غذایی خوشمزه برای خانواده پخته‌اید.

گلکاری کنید.

حتی اگر خانۀ بزرگی ندارید باز هم می‌توانید با نگهداری از چند گلدان کوچک فضای خانه‌تان را زیباتر و با رسیدگی به گل‌هایتان فارغ از همه استرس‌های روزانه، لحظاتی را در آرامش سپری کنید. اصلاً می‌توانید چند گیاه کاربردی مانند رزماری کنار پنجره آشپزخانه‌تان قرار دهید و هر از گاهی چند برگی را برای معطر کردن داخل غذایتان بریزید.

ترجمه مونا ضرغام
captcha