با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید.
با 3 سبک اصلی در دکوراسیون داخلی آشنا شوید.


در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه پیروی از سبکی خاص می‌تواند به انسجام و هماهنگی بخش‌های مختلف کار کمک کند، ظاهری زیباتر به آن ببخشد و استفاده از آن فضا را بهبود دهد. بنابراین شناخت سبک‌های مختلف ضروری به نظر می‌رسد. در این مطلب می‌خواهیم به صورت مختصر شما را با اصول سبک‌های رمانتیک، مینی مالیسم و کانتری بیشتر آشنا کند. با ما همراه باشید.

 

 

آشنایی با سبک‌های اصلی دکوراسیون


سبک رمانتیک در طراحی دکوراسیون
اگر می‌خواهید فضای موردنظر همیشه تداعی کنندۀ فصل بهار باشد، طراحی دکوراسیون به سبک رمانتیک را انتخاب کنید. بهار همیشه طراوت و شادابی را القا می‌کند. با استفاده از این سبک چنین حس و حالی را به خانه خود ببخشید و از رنگ‌های طبیعت در فضای داخلی استفاده کنید.

 

این سبک طراحی می‌تواند فضایی خیال انگیز و اسرارآمیز بیافریند و به احساسات انسانی بها بدهد. رمانتیک‌ با نوعی حالت عارفانه به زندگی می‌نگرند و گرفته از سبک مدرن است، از ویژگی‌های آن می‌توان به تخت‌های مزین به حریر و تافته و حمام‌هایی با درِ شیشه‌ای و جکوزی‌های تعبیه شده در اتاق اشاره کرد.

 

سبک مینی‌مالیسم در طراحی دکوراسیون
سبک مینی‌مالیسم در معماری برگرفته از طراحی و فرهنگ ژاپن است که میل به آرامش و تعادل معنوی دارد. این سبک که از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون است مناسب افرادی است که برای استراحت پس از یک روز پرکار در طلب یک فضای آرام هستند.

 

 

رنگ‌های غالب سبک مینی‌مال سفید، خاکستری و سیاه‌اند. از ویژگی‌های این نوع طراحی استفاده از مجسمه‌ها و تابلوهای لوکس است. این روزها که بیشتر خانه‌ها مانند قوطی کبریت شده‌اند و زندگی شهری رونق زیادی دارد طراحی مینیمال به کمک‌تان می‌آید تا بتوانید خانه‌های کوچک‌تان را بدون اتلاف فضا دکور کنید.
 

سبک کانتری در طراحی دکوراسیون
این سبکِ طراحی، ساده، بی آلایش، خالی از تصنع، بسیار دنج و راحت است و با یک زندگی آرام سازگار است. کانتری برای هر کشور یک سبک سنتی محسوب می‌شود. بنابراین شما با سبک‌های محلی مختلفی مانند فرانسوی، انگلیسی، آمریکایی، ایتالیایی یا توسکانی و ... مواجه می‌شوید. هر نوع سبک کانتری ویژگی‌هایی دارد که بیانگر فرهنگی است که این سبک از آن زاده شده است. براساس یک قاعده، دیوارها با دیوارپوش پوشانده شده و فضای اتاق از صندلی، میز، چراغ خواب، تخت، فرش، تابلوهای نقاشی و مبلمان پُر شده است.

 


در مجموع، ویژگی‌های اصلی سبک طراحی داخلی کانتری یا محلی عبارتند از:
دنج و راحت اما گاهی شلوغ و بهم ریخته
سبکی سنتی در هر فرهنگ (مثلاً محلی فرانسوی، محلی آمریکایی و... )
نقوش گل و گیاه، چهارخانه‌ای و راه راهی
مبلمان درشت و سنگین
سطوح خشن و پرداخت نشده

امین 0 0

1395/06/22 19:25

سلام خسته نباشید. بسیار جالب بود امیدوارم همیشه موفق باشید.
captcha