آقای علیرضا شکوهی (فروشنده موفق بیمه عمر)
آقای علیرضا شکوهی (فروشنده موفق بیمه عمر)
علیرضا شکوهی یکی از افراد موفق در زمینه فروشنده بیمه عمر و تنها ایرانی عضو انجمن ام . دی . آر . تی است که در این زمینه نیز کتابی تألیف نموده است .

 

علیرضا شکوهی یکی از افراد موفق در زمینه فروشندگی بیمه عمر و اولین ایرانی عضو انجمن ام . دی . آر . تی (فروشندگاه برتر بیمه عمر جهان )و تنها ایرانی شرکت‌کننده در10 اجلاس فروشندگان حرفه‌ای بیمه عمر درکشورهای مختلف است که کتابی نیز در این زمینه تألیف کرده است .

 

ایرانیان موفق( SIONA ) : آقای مهندس از زندگی شخصیتان برای ما بگویید؟ چه موضوعی موجب موفقیت در زندگی شما شده است؟

من کار خود را در سال 1365 بعنوان کارمند کنترل پروژه در یک شرکت مهندسین مشاور شروع کردم.  و برای پروژه‌های  تولیدی و صنعتی طرح توجیهی می‌نوشتم. بعدازآن به دلیل علاقه‌ای که به حوزه بازرگانی و فروش داشتم تغییر شغل داده و در واحد بازرگانی و سفارشات  خارجی  یک شرکت نساجی در استان کردستان مشغول شدم. و در سن 26 سالگی به سمت مدیرعاملی یک شرکت نساجی انتخاب شدم و 5 سال در این حوزه فعالیت کردم . اما واقعیت این است که من همواره عاشق فروش بودم و قشنگ‌ترین خواب‌های زندگی من مربوط به فروش بود بنابراین با تاسیس یک  شرکت بازرگانی فعالیت خود را در حوزه واردات و صادرات شروع کردم. من بدون هیچ پشتوانه مالی و حمایتی، امروز که از نقطهA به نقطهB رسیدم، احساس خوبی از زندگی دارم و صد البته افرادی بسیار موفق‌تر از من وجود دارند. به نظر من، تنها به دست آوردن ثروت دلیلی برای موفقیت نیست. من به این باورم که  "موفقیت سهم کسانی است که تلاش را مقدمه آن و صداقت را دلیل استمرارش می‌دانند". همه افراد می توانند با   ارتباطات و تلاش  خود  منابع مالی زیادی به دست آورند ، اما پایداری و ماندن در موفقیت نیازمند صداقت است.

به نظر من "موفقیت سهمی از زندگی است که باید آن را به دست آورد" . انگلیسی‌ها به موفقیت  Success  می‌گویند و من این برداشت را این کلمه دارم،  وقتی حرف U  را از کلمه Success حذف کنید دیگر معنای موفقیت نمی‌دهد، پس باید برای موفقیت نقش آفرید. از دیدگاه من ، فرد موفق فردی است که در ساختار واحدِ خانواده خود نیز موفق باشد و بتواند همراه با موفقیت فردی خود ، رضایت خانواده، اجتماع را به دست آورد. نادیده گرفتن سطح رضایت مندی اعضای  خانواده ام ، در توسعه کسب و کارم از من یک برنده می‌سازد نه یک فرد موفق!

 

ایرانیان موفق( SIONA ) :  شما همواره در مصاحبه‌هایی که داشتید، به نترس بودن و ریسک‌پذیری اشاره کردید، در این مورد توضیح می‌دهید؟

به نظر من یک فرد موفق هیچ‌وقت روزش را تا به پایان نرسانده باشد ، آن را شروع نمی‌کند ، یعنی در ابتدا پایان روزش را قبل از شروع کار بازرسی و برنامه ریزی  کند و نتیجه آن را ‌بیند و بعد روز ، ماه ، هفته و حتی سالش را شروع ‌کند. به اعتقاد من انسان‌های موفق انسان‌هایی هستند که اول  لذت کار و برنامه های خود را قبل از انجام آن احساس می‌کنند و بعد با حس آن لذت‌ حاصل از اتمام کار بر مصائب و مشکلات احتمالی  آن فائق می آیند و مشتاقانه به انجام آن می‌پردازند و در این صورت است که بهتر موانع را از سر راه خود بر خواهند داشت. همه افراد دارای پتانسیل لازم برای موفقیت هستند، اما عدم دسترسی  به آن این است که آنها فقط رویای به دست آوردن آن را در سر دارند ولی کسب موفقیت نیازمند یک  اقدام عملی است. تمام افرادی که به موفقیت‌هایشان می‌رسند، افرادی هستند که اشتیاق لازم  برای رسیدن به اهدافشان را در سردارند. نباید برای اقدام کردن از موانع شروع کار ترسید .

 

 

ایرانیان موفق( SIONA ) :  به نظر شما خلاقیت داشتن برای شروع لازم است؟

افراد موفق همیشه به دنبال  خلق راه‌های جدید و آسان‌تر هستند. افراد موفق کسانی هستند که خلاقیت، نقش اساسی در زندگی آن‌ها دارد، پسِ ذهن خلاق این افراد همیشه یک چراغ‌راهنما است.

 

ایرانیان موفق( SIONA ) :  در طول زندگی‌تان چگونه مشکلات و موانع را پشت سر گذاشته‌اید؟

در سال 1374 وارد کار تجارت شدم و در سال 1381 به علت آشفته بودن بازار تمام سرمایه من از بین رفت. من در آن مقطع همه سرمایه زندگی‌ام را از دست دادم اما موفق شدم آن بحران را پشت سر بگذارم. در سال  1384 با صنعت  بیمه آشنا شدم و تصمیم به کار در این صنعت را گرفتم و البته همیشه به در اوج بودن فکر می کردم . به نظر من اولین دلیل رسیدن به موفقیت  این است که بدانید با چه مشکلاتی روبرو خواهید بود ، شناسایی موانع و مشکلات کار از الزامات آن است . شناخت موانع  رسیدن به مقصد را آسان می کند.

 

 ایرانیان موفق( SIONA ) : شما در این خصوص چه توصیه‌ای به مخاطبین دارید؟

به نظر من همه افراد به قول یک سخنور حرفه ای در انجمن فروشندگان حرفه ای بیمه عمر جهان دارای  یک  Comfort zone (منطقه راحت در زندگی) هستند . ما باید از این منطقه راحتِ زندگی فعلی خود خلاص شویم و  خودمان را به یک منطقه راحتی‌تری از زندگی  برسانیم و البته تنها دلیل رسیدن به منطقه راحت تر زندگی داشتن اشتیاق به آن است .  من همواره در سمینارهایم از افراد  سؤال می‌کنم آیا از شرایط فعلی‌تان زندگی راضی هستید؟ کسانی که میگویند بله! به آن‌ها می‌گویم که این همان مرحله ای است که شما را در  زندگی به بن‌بست می رساند ! به نظر من افراد موفق همواره سعی در تغییر شرایط فعلی زندگی خود دارند.

 

ایرانیان موفق( SIONA ) : ارزیابی شما از مصاحبه‌های ایرانیان موفق چطور است؟

مصاحبه ای که با تمام افراد موفق داشته‌اید، درس هایی عالی برای من و البته برای  مخاطبین تان خواهد داشت  و من در وجود همه این افراد موفق سادگی و صمیمیت  و صداقت را دیدم. افراد موفق هرآنچه که  هستند ، خود را باور دارند .

 

 

ایرانیان موفق( SIONA ) : پایگاه خبری ایرانیان موفق را چطور می‌بینید؟

به نظر من شاکله ایرانیان موفق بسیار خوب است، چراکه افرادی که در این حوزه هستند می‌توانند ایده‌ها و توقعاتشان را مطرح کنند.

 

ایرانیان موفق( SIONA ) : شما چه انتظاری از پایگاه خبری دارید؟

توقعی که وجود دارد این است که پایگاه ایرانیان موفق باید سعی کند مخاطبان بیشتری را جذب کند، ایرانیان موفق در خارج از کشور کم نداریم  ، مصاحبه با آنها می تواند بسیار راهگشا باشد . ما در کشورمان نخبگانِ زیادی داریم  که حقیقتاً به خاطر نداشتن سرمایه کافی در ثبت اختراعات شان  با مشکل مواجه شده و بعضا حاصل فکر شان به سرقت میرود  و به نام دیگران ثبت می‌شود  ! درواقع انسان‌های موفقی که نادیده گرفته می‌شوند، زیاد داریم.

زهرا 0 0

1396/10/09 17:04

عالي بود
سير 0 0

1397/01/23 16:49

با سلام ممنون عالي بود
علیرضا شکوهی 0 1

1397/03/12 02:07

ممنون از شما بابت پستتون
captcha