سفارش‌های باارزش یک پدر ‌به دخترش ‌

با خود صادق باشید. ارزش هایی که برای شما مهم هستند را تعیین کنید و برای دستیابی به آنها هرگز دست از تلاش نکشید و ...

شخصیت های منفی در کتاب کودکان

در کتاب‎های کودک، افرادی هستند که سعی می‎کنند بچه‎ها را بدزدند. از افسانه فلوت‎زن هاملین (که بچه‎های دهکده را با خودش برد) وکارولین نیل گایمن گرفته تا شخصیت دروغ‎گو و عجیب و غریب کنت اولاف در سری داستان‎های...

12 رمز زناشویی اثر بخش

در دنیای امروز که همه چیز به سرعت در حال تغییر است، ادامه دادن رابطه صمیمانه، به کاری سخت و پر دردسر تبدیل شده است. تربیت فرزندان، کارهای منزل، معاشرت با دوستان و اقوام، فعالیت های اجتماعی، و ... وقت و انرژی زیادی از افراد می گیرد. حال آنکه در هر خانواده ای «رابطه والدین» در آرامش خانواده نقش اصلی را ایفا می کند. اگر می خواهید در رابطه تان یک گام به جلو بر دارید، می توانید با رعایت دوازده اصل مهم یک رابطه دو نفره اثربخش، محکم، رضایت بخش و پایدار داشته باشید.

نشانه های عاقبت بخیری در ازدواج

عاقبت بخیری و دست یافتن به یک زندگی موفق و سالم از نشانه های ازدواج موفق است . برای دست یافتن به این مهم 7 دلیل و نشانه باید در زندگی مشترک به وضوح دیده شود.

اهمیت صبحانه فرزندان

اهمیت صبحانه از سایر وعده ها بیشتر است چون در وعده های ابتدایی یا صبحانه یک بخش مهمی از انرژی و مواد مغذی و مورد نیاز بدن تامین می شود.

آیا کودک، برای تنها ماندن، آماده است؟

اولویت شماره یک شما در زندگی، به‌عنوان یک پدر یا مادر، مراقبت از فرزندتان است، ولی گاهی اوقات مجبورید برای رفتن به سر کار، یک مراسم رسمی یا حتی رفتن تا سوپر مارکت سر کوچه، کودک را در خانه تنها بگذارید.

رسم همسرداری را میدانید؟

در سالهای اخیر بسیار سعی شده که به انحا مختلف مثل چاپ کتاب، گسترش خدمات مشاوره و روان شناسی، ارایه مقالات مرتبط و ...به پیشگیری های لازم از آسیب پذیری ازدواج و خانواده پرداخته شود.

استحکام رابطه زناشویی تان با این کارها ممکن می شود

محکم کردن رابطه زناشویی در زندگی آرزوی است هر زن و شوهری در زندگی زناشویی اش دارد . برای محکم تر شدن رابطه زناشویی تان این روش ها را امتحان کنید.

وقت ناهار بچه‌ها را بیش تر کنید

یک تحقیق جدید می‌گوید، بچه‌هایی که در مدرسه 20 دقیقه یا کمتر برای ناهار فرصت دارند،‌ به ندرت غذایشان را تمام می‌کنند و حتی ممکن است سراغ خوراکی‌های ناسالم تر بروند.

اگر فقط یک فرزند دارید نگران نباشید

مطالعات علمی نشان داده خانواده‌هایی که تنها یک فرزند دارند وقت بیشتری را به بازی با کودک و برقراری ارتباط با او صرف می‌کنند و میزان کودک‌آزاری و مراجعه به مراکز سلامت روان در این خانواده‌ها کمتر است.

رفتار پدر با دختر در دوران بلوغ

رابطه پدر با دختر در دوران بلوغ،ارتباط با فرزندان دختر در دوران بلوغ،مواجهه صحیح والدین و نوجوانان و جوانان با این نیاز نیرومند در فاصله زمانی بین بلوغ و ازدواج نقش بسزایی در نهادینه کردن بهداشت روانی– اخلاقی در افراد، خانواده‌ها و نهایتاً جامعه دارد و به عکس بی‌توجهی، سوء تدابیر تربیتی و گاهی نیز موضع‌گیری‌های به اصطلاح روشنفکرانه گروهی از والدین موجب می‌شود که عده‌ای از دختران و پسران در تأمین چنین نیازی به بیراهه رفته، تسلیم هیجانات عاطفی خود شوند.