دکتر هادی سیاری
(رئیس مؤسسه آموزش عالی آزاد ماهان)
(رئیس مؤسسه آموزش عالی آزاد ماهان)
دکتر هادی سیاری، ریاست مؤسسه آموزش عالی آزاد ماهان و ریاست انجمن MBA ایران یک ایرانی موفق

 

   سوابق مدیریتی و اجرایی دکتر هادی سیاری عبارت است از: استاد دوره‌های راهبردی مدیریت کسب و کار«ماهان»، مدیر عامل شرکت تعاونی خدمات آموزشی «علوم و فنون ماهان»، «وزارت تعاون»، مدیر مسئول انتشارات مکتب ماهان،«وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»؛ریاست مؤسسه آموزش عالی آزاد ماهان، «وزارت علوم»، ریاست شرکت فنی وحرفه‌ای اندیشه ماهان، «وزارت کار»، بنیانگذار دانشگاه غیرانتفاعی مدیریت و حسابداری ماهان«شواری انقلاب فرهنگی و "کارآفرین برتر" بخش خدمات آموزشی در ایران، برند ملی" خدمات آموزشی در ایران، مدیر منتخب با رویکرد رهبری اثربخش سازمانی" در ششمین جشنواره قهرمانان صنعت، مدیر برتر کشور" در بزرگترین طرح ملی سپاس در ایران، عضو یکصد برند برتر کشور"در بخش خدمات، برند منتخب" در جشنواره ملّی حرکت؛ مدیر برتر" در همایش ملّی بزرگان آموزش و مهارت کشور

 

ایرانیان موفق (SIONA) : از موفقیت‌های خود بگویید و چه اتفاقی در زندگی موجب شد تا به این موفقیت‌ها دست پیدا کنید؟

تمام موفقیت‌های بزرگ من آرزوهای دوران بچگی من است، من از 8 تا 11 سالگی به این موضوع فکر می‌کردم که باید مدیر موفقی در کسب و کار بوده و مدیریت یک مدرسه را به عهده داشته باشم. هر انسانی باید به وجود و درون خود نگاه کند و همواره بر اساس اعتدال در مسیر زندگی خود حرکت کند. به نظر بنده تمام علوم و دانش باید از کسب اعتدال رعایت شود که در این صورت موفقیت به وجود می‌آورد.

 

 

ایرانیان موفق (SIONA) : آیا تحصیل در موفقیت تأثیرگذار است و هنوز می‌توان به شعار اینکه علم بهتر است یا ثروت بسنده کرد؟

من اعتقاد دارم که هم علم و هم ثروت بهتر است و در اینجا نیز باید اعتدال رعایت شود چرا که دانش لازمه اصلی موفقیت است اما ثروت نیز در به دست آوردن موفقیت بی‌تأثیر نیست. اگر به تاریخ تمدن کشورها دقت کنید، خواهید دید که در هر دوره‌ای زمانی که اعتدال وجود‌ داشته است، دوره موفقیت‌تری بوده است، بنابراین هم علم خوب است و هم موفقیت، اما به شرطی که اعتدال در آن رعایت شود. درس خواندن در جهان سوم با کشورهای صنعتی و پیشرفته بسیار متفاوت است. در کشورهای مستعمره تعداد دانشگاه‌ها را زیادتر می‌کنند و به دنبال پیشرفت و علاقه فرد نیستند. متأسفانه ما در حال حاضر با دکترهایی سرکار داریم که دانش کاربردی ندارند. دانش کاربردی لازمه دانش آکادمیک است. اگر شما سری به دانشگاه‌های کشورهای توسعه یافته بزنید خواهید دید که بسیار متفاوت‌تر از دانشگاه‌های ما هستند چرا که آن‌ها در درجه اول استبدادیابی می‌کنند.

 

ایرانیان موفق (SIONA) : توصیه شما به مخاطبین پایگاه خبری ایرانیان موفق، برای رسیدن به موفقیت مطلوب چیست؟

به نظر من تغییر نگرش بسیار مهم است و همه چیز از خودشناسی آغاز می‌شود. زمانی‌که علایق خود را می‌شناسید می‌توانید برای آنها بهتر سرمایه‌گذاری کنید و زمانی‌که نتوانید این کار را انجام دهید و در واقع ترس در درون شما نهفته که ریشه در جهالت دارد لذا باید این موضوع با خودشناسی و انگیزه‌های بالا از بین برود. من اگر به عقب باز می‌گشتم، هیچ‌گاه ریاضی محض نمی‌خواندم. به نظر من مکتب انسانی بسیار مهم و با ارزش است و بنده رمز موفقیت را در خودشناسی می‌بینم.

 

 

ایرانیان موفق (SIONA) : توصیه شما به پدر و مادرها برای تربیت فرزندان آگاه و موفق چیست؟

پدر و مادرها باید از کودکی بر علایق فرزندان خود کار کرده و استعدادهای آن‌ها را پرورش بدهند، به نظر من مهم‌ترین و شیک‌ترین مدرسه، خانواده است و تمام معجزه‌های بشری از درون خانواده اتفاق می‌افتد که تأثیر مهمی در موفقیت‌های انسان‌های بزرگ دارد. به نظر بنده موفقیت نسبی است و تا زمانی‌که زشتی نباشد، زیبایی‌ها به چشم نمی‌آید.

 

ایرانیان موفق (SIONA) : موفقیت را در چه چیزی خلاصه می‌کنید؟

به نظر من انسان‌هایی موفق هستند که در حال زندگی می‌کنند چراکه از زندگی خود لذت می‌برند چراکه این افراد آرامش درونی دارند و با اینکه در حال زندگی می‌کنند اما برای آینده خود برنامه‌ریزی دارند. به نظر من هیچ چیزی در بیرون از ذهن انسان قرار ندارد و هر انسانی برای خودش موفق است. همانطور که گفتم خودشناسی نیز رمز موفقیت است و این رمز موفقیت من در زندگی است. من در ابتدا سعی کردم این ریشه را در خود پیدا کنم و بر اساس آن حرکت کنم. به طور مثال: من در گذشته شاید فرد بسیار عصبی بودم اما تمرین کردم تا این موضوع را از بین ببرم. همه انسان‌ها باید مشکلات خود را حل کنند و با انسان شناسی و خودشناسی می‌توان به این درجه رسید.

 

ایرانیان موفق (SIONA) : ارتباط شما با کارمندانتان چگونه است و چه توصیه‌ای به مخاطبین دارید؟

این سؤال را باید از کارمندان من سؤال کنید، اما سعی می‌کنم روابط خوب و دوستانه‌ای داشته باشم و همواره اعتدال را رعایت کنم، من امکان دارد هر روز دز زندگی‌ام شکست بخورم چرا که باید از جا برخاسته و حرکت جدیدی را آغاز کنم. کل زندگیم را بعد از خداوند مدیون برادرم هستم و ایشان بهترین شریک مالی و معنوی بنده هستند و ما با یکدیگر کارهای زیادی را انجام داده‌ایم که یکی از این کارهای بزرگ، تأسیس مؤسسه ماهان بود، و همانطور که قبلاً گفتم خودشناسی رمز موفقیت است و همه انسان‌ها باید آن را به کار گیرند.

 

captcha