21 نکته طلایی برای مدیریت

زمان هیچگاه از اینکه وقت کافی برای انجام کارها و پیشرفت در زندگی ندارید شکایت نکنید. شما همان تعداد ساعت در روز را در اختیار دارید که افراد موفقی مانند هلن کلر، پاستور، البرت اینشتین، پروفسور حسابی و دکتر میرزاخانی داشته‌اند.

مهمترین چالش مدیریت

شاید بتوان گفت که بررسی چالش های مدیریت یکی از مهمترین مشغله های صاحب نظران و بخصوص تحلیلگران سیستم های مدیریت در عصر کنونی بوده و هست

با این نکات به یک مدیر حرفه ای تبدیل شوید

وقتی نگاهی به فهرست کسب وکارهای موفق می اندازیم نکته ای که نظرمان را جلب میکند ویژگی های مدیریتی افرادی است که این کسب وکار را راه اندازی کرده اند.این یک واقعیت است که برای موفقیت در هر کسب وکاری می بایست یک مدیر کاربلد باشیم.

داستان موفقیت «وودمن»، پردرآمدترین مدیرعامل آمریکا نیک وودمن

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت GoPro که در زمینه ساخت دوربین های ورزشی فعالیت می کند، در سال ۲۰۱۴ بیشترین دستمزد را به عنوان مدیر عامل در ایالات متحده آمریکا دریافت نمود.

5 رمز یک مدیر واقعی مدیران واقعی

باید الگویی از یک فرد آگاه، ارزشمند و قابل احترام در حیطه ی کاری شان باشند. راه های مختلفی وجود دارد تا یک مدیر بتواند تیم کاری اش را هدایت کند اما ...

تفاوت مدیـران در اونـور دنیا و اینـور دنیا !

تفاوت مدیـران در اونـور دنیا و اینـور دنیا !

پنج مشخصه‌ بزرگ‌ترین مدیران جهان

اغلب اوقات کارفرمایان در ارتباطات خود با کارمندان‌شان دقت نمی‌کنند، آنها باید توجه داشته باشند که دقیقا همان چیزی را از کارمندانشان دریافت می‌کنند که به ایشان می‌دهند.

مدیریت احساسات در محیط‌کار

دلایل زیادی برای ناراحتی افراد در محیط کار وجود دارد؛ این دلایل می‌توانند شخصی باشند (مثل طلاق، بیماری و مشکلات فرزندان) تا کاری (مثل شکست پروژه، عملکرد نامناسب در محیط کار یا همکاران نامطبوع). اما شما به‌عنوان یک مدیر چگونه باید با یک کارمند پریشان و ناراحت رفتار کنید؟

الگو بودن -ابزاری مهم در رهبری سازمانی

احتمال دارد در طول تجربه کاری خود با چنین مدیرانی روبه‌رو شده باشید: مدیری که به کارکنان تاکید می‌کند، اضافه کاری برای کارکنان ممنوع است، اما خود تا دیروقت در محل کار می‌ماند

سبک‌های انتخاب و انتصاب مدیران

می توان دو سبک اصلی برای انتخاب یا انتصاب مدیران هر سازمان تصور نمود؛ این دو سبک به دو جنبه حیاتی برای اداره سازمانها اشاره دارند.

چگونه کارکنانی با انگیزه، وفادار، پرتلاش، عاشق کار و سازمان داشته باشیم؟

برای جواب دادن به این سوال، ابتدا باید به نشانه‌های کارکنان باانگیزه، وفادار و عاشق کار و سازمان اشاره نمود، کارکنانی باانگیزه، وفادار و عاشق کار و سازمان افرادی هستند که دارای ویژگی‌های ذیل باشند:

مدیریت کسب و کار از مارتین لوتر کینگ

مدیریت کسب و کار از مارتین لوتر کینگ

چگونگی آموزش کارمندان تازه وارد

بسیاری از سازمان‌های کوچک، کارمندان تازه وارد خود را با کار در «زیر دست» کارمندان مجرب‌تر آبدیده می‌کنند. شاید این روش در سازمان‌های کوچک یا شرکت‌های نوپا کارآیی داشته باشد، اما زمانی که تعداد کارمندان شرکت به بیش از ۲۵ نفر برسد، مساله بسیار مشکل خواهد شد.

درست‌ترین راه اخراج کارکنان

اخراج یک کارمند ممکن است سخت‌ترین کاری باشد که شما مجبور هستید انجام دهید اما اگر مراحل زیر را بدقت انجام دهید می‌توانید بخوبی از پس این کار برآیید.

استراتژی ترک شریک!

فعالیت اقتصادی تازه شما راکد و بی‌تغییر پیش می‌رود. شما و شریک‌تان با هدف‌های مشترک‌تان برای آینده همگام و همراه هستید.

افسانه کارآفرینی!

صاحبان مشاغل معمولاً با صرف هزینه‌ای گزاف، با مشکلات کسب‌وکار آشنا می‌شوند. کارآفرینان پس از سقوط در یک مشکل حرفه‌ای یا فنی، مجبور می‌شوند به هر قیمتی که شده مشکلشان را حل کنند.

استراتژی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

مهم نیست که تیم شما چقدر خوب است اما یک استراتژی معیوب نمی تواند نتیجه خوبی بدهد.

برترین تصمیم ها در مشهورترین برندها

اپل، سامسونگ، اینتل،ای بی ام، مایکروسافت، اچ پی، تاتا و فورد هرکدام از آنها در برهه ای از زمان تصمیمی گرفته اند که نه تنها مسیر یک شرکت که گاهی سرنوشت یک صنعت و یا یک کشور را تغییر داده اند.

7 عامل شکست رهبران کسب و کار

ما با دو نوع رهبری روبه‌رو هستیم. نوع نخست که موثرتر و کار آیی بیشتری دارد رهبری توام با رضایت همکاران است. نوع دوم رهبری بر اساس جبر و زور است.

مدیرفروش موفق، معلم هم هست

در ورزش، شغل مربی کمک کردن به بازیکنان برای توسعه ی نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف شان است. شغل مدیر و سرپرست فروش شباهت های زیادی به یک مربی ورزشی دارد.